Tek yol ittihad-ı İslam / islami forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tek yol ittihad-ı İslam / islami forum

İslam-Sünnet-Hadis-Kur'an-RisaleiNur-Tevhid-İlim

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bediüzzaman Said Nursi'den bir kesit

YazarMesaj
MazidenBiri
Admin
Admin
MazidenBiri

Bediüzzaman Said Nursi'den bir kesit Empty
MesajKonu: Bediüzzaman Said Nursi'den bir kesit   Bediüzzaman Said Nursi'den bir kesit Icon_minitimePtsi Mart 18, 2013 7:59 am

Bana “Sen şuna buna niçin sataştın?” diyorlar. Farkında değilim. Karşımda müthiş bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor. İçinde evlâdım yanıyor, îmanım tutuşmuş yanıyor. O yangını söndürmeye, îmanımı kurtarmağa koşuyorum. Yolda biri beni kösteklemek istemiş de ayağım ona çarpmış. Ne ehemmiyeti var? O müthiş yangın karşısında bu küçük hâdise bir kıymet ifade eder. Ben cemiyetin îman selâmeti yolunda âhiretimi de feda ettim. Gözümde ne Cennet sevdası var, ne Cehennem korkusu. Cemiyetin, yirmi beş milyon Türk cemiyetinin îmanı namına bir Said değil, bin Said feda olsun. Kur’an’ımız yeryüzünde cemaatsiz kalırsa Cennet’i de istemem; Orası da bana zindan olur. Milletimizin îmanım selâmette görürsem, Cehennem’in alevleri içinde yanmağa razıyım. Çünkü vücudum yanarken, gönlüm gül gülistan olur.

ALINTI:RİSALE-İ NUR

En son MazidenBiri tarafından Ptsi Mart 18, 2013 8:00 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
https://ezelinur.hareketforum.net

Bediüzzaman Said Nursi'den bir kesit
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bediüzzaman Said Nursi Kimdir? Risale-i Nur külliyatı nedir?